Open Show Results – 18th Jan 2015.

Judges: Breed - Stephen Fern. Obedience - Mark Plant.
Best Bitch & Best In Show
Best Bitch & Best In Show

Supeta's Jessie J Into Kyricia

Best Dog & Reserve Best In Show
Best Dog & Reserve Best In Show

Ch. Italo Elite House (Imp)

Best Puppy Bitch & RBPIS
Best Puppy Bitch & RBPIS

Stormhold Enigma From Diego

Best Bitch & Best In Show
Best Bitch & Best In Show

Supeta's Jessie J Into Kyricia

1/8

Best Dog, RBIS & BOS

Ch. Italo Elite House

Reserve Best Dog

Amazon Black Park Louis Vuitton
Best Puppy Dog & BPIS
Kodam Propa Ganda
Best Veteran In Show
Driftlands' Fridays Child
 

Best Bitch & BIS

Supeta's Jessie J Into Kyricia

Reserve Best Bitch

Supeta's Sweet Lil' Mystery

Best Puppy Bitch & RBPIS

Stormhold Enigma From Diego

 

Best Obedience Partnership

Amelia Murray & Mianna's Cracklin' Rose At Luftez JW

Class 1 Minor Puppy Dog (2)

1 Kodam Propa Ganda

2 Satinea Celestino

 

Class 2 Puppy Dog (4)

1 Kodam Propa Ganda

2 Stormhold Elite Warlord For Toffarbach

3 Monarkle Handsome Beast

 

Class 3 Junior Dog (6,2)
1 Amazon Blackpark Louis Vuitton
2 Jojavik Elite Mafia
3 Korifey Jet At Zajonti

 

Class 4 Yearling Dog (1)

1 Satinea Alonzo JW

 

Class 5 Novice Dog (2,1)

1 Korifey Jet At Zajonti

 

Class 6 Graduate Dog (1)
1 Stormhold Elite Warlord For Toffarbach

 

Class 7 Post Graduate Dog (2)

1 Amazon Russian Roulette With Philmont JW
2 Aritaur Inglorious At Jagelka

 

Class 8 Limit Dog (6,1)

1 Knecht Marek

2 Lebakker Tymur Taraz At Heathwaen ShCM

3 Remesca's Rosinni JW

 

Class 9 Open Dog (8,1)

1 Ch Italo Elite House (Imp)

2 Ch Ashlain Makriammos JW ShCM

3 Ch Amazon Da Vinci JW

 

Class 10 Veteran Dog (2,1)
1 Driftlands Fridays Child

Class 11 Minor Puppy Bitch (2)

1 Satinea Celestina With Mattacane

2 Jaktay Cardinal Sins At Jodaseen

 

Class 12 Puppy Bitch (4,1)

1 Stormhold Enigma From Diego

2 Dobehaven Sea Pearl

3 Aritaur Love You Long Time

 

Class 13 Junior Bitch (4)

1 Supeta's Sweet Lil' Mystery

2 Korifey Black Diamond

3 Khaneve Aurora At Zajonti

 

Class 14 Yearling Bitch (4)

1 Zeloviak Evolution
2 Shalissa Tii Amo
3 Satinea Angelina For Malibray

 

Class 15 Novice Bitch (2)

1 Supeta's Sweet Lil' Mystery

2 Chancepixies Angelina

 

Class 16 Graduate Bitch (4)

1 Supeta's Sweet Lil' Mystery

2 Jojavik Belle De Jour Avec Diego
3 Amazon Halo

 

Class 17 Post GraduateBitch (3)

1 Zeloviak Atlantis At Whizzbean

2 Supeta's Winnie The Witch

3 Amazon This Girl Is On Fire With Tomar

 

Class 18 Limit Bitch (9,1)

1 Supeta's Jessie J Into Kyricia

2 Kodam Full Stop JW ShCM
3 Trojanteam Icon Von Sizlin

 

Class 19 Open Bitch (8,3)

1 Ch Supeta's Spells Trouble JW ShCM

2 Ch Cockneyoka Hi Society From Diego

3 Lateagain Sassperella Star At Shalissa ShCM

 

Class 20 Veteran Bitch (2)

1 Ch Janzins Jamelia JW ShCM

2 Heathwaen's Dream Machine

 

Class 21 Special Pre-Pre-Beginners (7,4)

1 Lateagain Sassperella Star At Shalissa ShCM

2 Remesca's Reet Petite

3 Amazon Russian Roulette With Philmont JW

 

Class 22 Special Pre-Beginners (5,1) 

1 Driftlands Fridays' Child

2 Remesca's Vida Loca JW ShCM

3 Izralight Queen Of Hearts
4 Heathwaen's Dream Machine

 

Class 23 Special Beginners (2,1)

1 Lebakker Tymur Taraz At Heathwaen

 

Class 24 Special Novice (3,1)

1 Mianna's Cracklin' Rose At Luftez JW

2 Lebakker Tymur Taraz At Heathwaen

 

Class 25 Special Class A (1)
1 Trojanteam Icon Von Sizlin